IOSSI cosmetics

Rytuały {iossi}: Bells of Love czyli o masażu piersi

0

Cera, włosy, usta, paznokcie… Gdyby partie ciała brały udział w zawodach o to, której z nich poświęcamy najwięcej uwagi, piersi byłyby niestety daleko poza podium. Pora coś z tym zrobić! Jednym z najlepszych sposobów, jest włączenie masażu piersi do swoich codziennych czułych rytuałów pielęgnacyjnych.W ciągu dnia piersi są uwięzione w (najczęściej) niewygodnych, źle dobranych biustonoszach. Olbrzymią zmorą dla wielu kobiet są biustonosze z fiszbinami, które jeśli są nieodpowiednio dobrane uciskają delikatną tkankę piersi przez wiele godzin, dzień w dzień. Tego rodzaju ciągły ucisk może skutkować obciążeniem kręgosłupa, tworzeniem się cyst w piersiach czy zastojami limfatycznymi i powiększeniem węzłów chłonnych w dołach pachowych. Tu z pomocą przychodzi nam masaż piersi (a zwłaszcza drenaż limfatyczny). Ma on za zadanie udrożnić przepływ limfy i pozbyć się niechcianych obrzęków. Ma także fantastyczne działanie profilaktyczne.

Co ma nam do powiedzenie Tradycyjna Medycyna Chińska?

Aspekty energetyczne:

- Piersi to według tao tantra dzwonki miłości (“bells of love”) zlokalizowane na czakrze serca – centrum związanym z emocjami. Masując piersi otwieramy się na wszystkie emocje, które w nas są, a może nie były uzewnętrznione, nie pozwoliliśmy sobie ich przeżyć, poczuć. Dzięki temu zbliżamy się bardziej do siebie, zaczynamy bardziej siebie czuć i rozumieć.

- Piersi są symbolem połączenia jin i jang. Jin to aspekt żeński – otwartość na przyjmowanie, a jang jako aspekt męski, który jest działaniem, dzieleniem się, dawaniem. Podczas masażu wprowadzamy balans, z którego wypływa witalność, którą czujemy i emanujemy każdego dnia.

- Piersi są bramą do kobiecego orgazmu. Poprzez masaż piersi i ich stymulację zaczynamy łączyć się ze swoją seksualnością, w relacji z samą sobą. I tu dzieje się magia! Włączając masaż piersi do codziennych rytuałów, łączymy się z naszym źródłem mocy. Energia seksualna jest największą energią jaką możemy poczuć jako człowiek, a codzienny masaż –“micro dosing” to łączenie się ze sobą, dzięki któremu możemy czuć się bardziej zmysłowo. 

Aspekty hormonalno-energetyczne:

- Po długotrwałym przyjmowaniu antykoncepcji, przy zaburzeniach miesiączek, podczas menopauzy, sutki są na tych samych kanałach energetycznych co jajniki. Masując, stymulując sutki, tworzymy połączenie – oddech jajników – dzięki czemu balansuje się gospodarka hormonalna.

Masaż piersi - czy to jest dla mnie?

To wszystko może brzmieć bardzo abstrakcyjnie i magicznie, ale Felou podkreśla, że ona sama też zawsze stąpała mocno po ziemi, skupiając się na swojej fizyczności. Poprzez wprowadzenie do swoich codziennych rytuałów masażu piersi czy masażu joni (o którym będzie osobny wpis) poczuła w ciele, że to o czym mówi joga czy tantra rzeczywiście jest prawdziwe i działa. Doświadczając ich w ciele można je poczuć i zintegrować.

Kiedy masować?

Masaż piersi można wpleść w praktykę jogi lub ćwiczeń. Można też towarzyszyć sobie masażem w innych  czynnościach – czytaniu, słuchaniu muzyki czy podczas stania w korku. Najważniejsza jest regularność – wystarczy kilka minut ale codziennie lub przynajmniej co drugi dzień.

Czego użyć do masażu?

Masaż można wykonywać przy pomocy olejku Kamelia, który swoim subtelnym zapachem wprowadza jeszcze element aromaterapeutyczny.

Jak wykonać masaż piersi?

Drenaż należy poprzedzić ćwiczeniami oddechowymi, angażując obręcz barkową i przeponę – dzięki temu limfa będzie mogła łatwiej wpłynąć z przestrzeni międzykomórkowych do układu żylnego. Do autodrenżu należy być rozebraną od pasa w górę, tak by przepływ limfy nie był niczym powstrzymywany. Pełny masaż z elementami drenującymi możecie obejrzeć pod koniec naszego Live z facebooka

Daj się zaskoczyć niespodziewanym efektom

Trzeba nam wszystkim zaprzyjaźnić się ze swoimi ciałami, bez względu na to, co o nich sądzimy. Poprzez masaż piersi możemy pokochać swoje ciało – tak po prostu wyłączając umysł, a wczuwając się w to, co wewnątrz, żeby odkryć siebie.

 

Za zdjęcie główne dziękujemy takamastudio :)

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium