IOSSI cosmetics

Retinol pod oczy – antidotum na zmarszczki

0

Mam nadzieję, że kiedyś podobnie jak u mojej babci linie w okolicach oczu będą świadectwem szczęśliwego życia i pogodnego usposobienia. Nie chcę jednak, by pojawiły się zbyt wcześnie. Jak spowolnić proces powstawania zmarszczek? W tej kwestii stawiam na odkrycia naukowe!

Retinoidy w akcji

Wyniki badań jednoznacznie wskazują, że istotną rolę w prewencji przeciwstarzeniowej, a nawet w odmłodzeniu skóry odgrywa systematyczne dostarczanie jej odpowiednich substancji. Grupą składników aktywnych o szczególnych właściwościach anti-aging są retinoidy – rodzina pochodnych witaminy A o aktywności biologicznej. Czym jest wspomniana aktywność biologiczna? To efekt uzyskiwany po spożyciu składnika odżywczego; oznacza stopień, w jakim dany związek jest przyswajany z pożywienia i po przekształceniu w postać aktywnej witaminy zapobiega objawom niedoboru. Dla związków z grupy witaminy A aktywność biologiczna dla retinolu wynosi 100%, zaś 17% dla beta karotenu. Wyjątkowość działania tych substancji polega na ich zdolności do zmiany funkcjonowania skóry poprzez wpływ na jądro komórkowe. Retinoidy wywierają wpływ na odnowę i różnicowanie komórek naskórka, efektywnie spowalniając procesy starzenia. Są skutecznym środkiem w leczeniu trądziku: hamują rogowacenie ujść gruczołów łojowych, niwelując zaskórniki, oraz ograniczają wydzielanie sebum. Dodatkowo działają na układ immunologiczny, redukując zmiany zapalne. Stosowane są również jako środki niwelujące zniszczenia powstałe w skórze na skutek nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV. Mają działanie długofalowe – stosowane regularnie pozwolą cieszyć się elastyczną i młodo wyglądającą skórą przez długie lata.

Najpopularniejszym retinoidem w świecie kosmetyków jest retinol – podstawowa forma witaminy A. Hamuje on rozpoczynający się po 25. roku życia spadek kolagenu i elastyny oraz pobudza skórę do produkcji nowych włókien podporowych. Przyspiesza cykl odnowy naskórka, dzięki czemu cera rozjaśnia się i rozświetla. Jest skutecznym antyoksydantem, wygładza i uelastycznia skórę oraz redukuje przebarwienia. Dzięki tym wyjątkowym właściwościom jest idealnym składnikiem stosowanym w kosmetykach do pielęgnacji nie tylko twarzy, ale również szyi i dekoltu. Retinol może jednak powodować skutki uboczne takie jak nadwrażliwość, nadmierne łuszczenie czy przesuszenie skóry. Te zaś, jak również niestabilność witaminy A okazują się czynnikami ograniczającymi jej zastosowanie w kosmetyce.

Innowacyjny składnik Retinol H10

Rozwiązaniem tego problemu jest rewolucyjny składnik Retinol H10 (ang. INCI: hydrogenated retinol). Stanowi on pochodną witaminy A, która dzięki uwodornieniu nie podrażnia skóry przy jednoczesnym zachowaniu jej wyjątkowych właściwości. Silnie stymuluje syntezę kwasu hialuronowego w fibroblastach, w ten sposób nawilża skórę i pobudza jej system ochronny. Działa wygładzająco, rewitalizująco i zapobiega powstawaniu zmarszczek. Dodatkowo substancja ta jest bardzo stabilna – odporna na działanie wysokiej temperatury i światła oraz na oksydację.

Być może poznaliście już moc działania Retinolu, stosując nasz Witaminowy Koktajl pod oczy. W serum o konsystencji lekkiego olejku, oprócz maksymalnej bezpiecznej dawki tego pro składnika (wynoszącej 0,2%), zawarliśmy działające synergicznie witaminy C i E. Czujecie się zachęceni?

Więcej o Koktajlu przeczytacie tutaj >> https://www.iossi.eu/a-e-c-witaminowy-koktajl-pod-oczy-retinol-witaminy-e-i-c

Czarnota A. (2018). Retinoidy. Mechanizm działania, właściwości oraz zakres stosowania w dermatologii i kosmetologii. Kosmetologia Estetyczna, 4, 371–376.

Kołodziejczak A. (2018). Kosmetologia (t. 1: Starzenie się skóry i skóra dojrzała, s. 146–168). Warszawa: PZWL.

Marona H., Gunia A., Pękala E. (2010). Retinoidy – rola w farmakoterapii w aspekcie komórkowego mechanizmu działania. Terapia i leki, 66 (3), 187–192.

Marzec A. (2010). Chemia nowoczesnych kosmetyków. Toruń: Dom Organizatora TNOiK.

Nikkol® Retinol H10: karty charakterystyki i materiały marketingowe.

Thielitz A., Abdel-Naser M. B., Fluhr J. W., Zouboulis C. C., Gollnick H. (2008). Topical retinoids in acne – an evidence based overview. J Dtsch Dermatol Ges, 6, 1023–1031.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium